Únor 2017

Dead Space aneb jak se hraje ve vesmíru

5. února 2017 v 12:20 | Nikii |  MEDIUM GAMES (2000-2009)
Lahůdku jménem Dead Space jsem si musela zahrát. Jako první díl jsem hrála Dead Space 2. Ano, nebylo to vůbec rozumné, má se to brát popořadě, ale stalo se. Skoro po dohrání druhého dílu už mou plochu zdobila ikonka prvního dílu. A já se těšila a těšila… až poznám Nicole, Isaaca Clarka a všechno, co se tehdy stalo.

A je to tady Dead Space zpuštěn! Nádhera! Napětí stoupalo. Isaac se svým týmem jede na loď Ishimura. Když se tam dostavili a já zjistila, že ovládání je W A S D, tak jsem měla chuť akorát tu hru vypnout. Problém byl právě v tom, že jsem to nemohla v nastavení nijak změnit, takže jsem svoje oblíbené šipky musela opustit. Bolelo to. Ale no co… odhodila sem kapesník, do kterého jsem utřela slzy a začala hrát. Šla jsem s Isaacem pomalu a rozhlížela jsem se. Prostředí a hudba, mě přenesla do takzvané euforie. No vážně. Bylo to jako jeden velký film. Film, ve kterém vy hrajete hlavní roli. Hudba, která nás doprovázela od začátku až do konce, byla jedno velké napětí. V jedné chvíli zesilovala, byla vážná a vy jste se s Isaacem jen otáčeli, jestli vás nepronásleduji Necromorphové. Poté hudba zklidnila a zklidnili jste se i vy. Hra mi nabízela neskutečné možnosti, díky úkolům, které ve hře plníte, se dostanete až do samotného vesmíru. A jak už víme z hodin fyziky, ve vesmíru není kyslík. Isaac je na toto všechno vybaven, ale kyslík, který máte ve skafandru, nevydrží věčně, může se tedy stát, že umřete ve vesmíru, kde vás už nikdo nenajde.

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012