Červen 2015

Historie obálek časopisu Score ročník 1994

21. června 2015 v 0:35 | Nikii |  RETRO VZPOMÍNKY

Historie obálek časopisu Score ročník 1994

Zavzpomínejme společně na první ročník časopisu Score. Byl to rok 1994 a ten rok vyšlo pokračování hry Doom, nebo také vyšla hra System Shock. Score v té době stávalo 30 Kč, ale ještě nebyla příloha s cd a počet stran byl poloviční, než je dnes.
Pro detailnější prohlédnutí časopisů Score doporučujeme sránku oldgames.sk
Časopisy Score zde → → http://www.oldgames.sk/mags/score/

Obrázky obálek byly pořízeny z FB stránky časopisu Score.

Dámy a pánové, naprostá klasika Duke Nukem 3D!

20. června 2015 v 23:29 | Nikii |  HOT NEWS

Dámy a pánové, naprostá klasika Duke Nukem 3D!


Ano, hovado Duke Nukem je zpět! Tedy alespoň v našem speciálu Soundtrack z her. Rozhodli jsme se oprášit zase nějakou tu klasiku a tentokrát došla řada na Duke Nukema. Vzpomínáte si na ty jeho hlášky, návštěvy ve striptýzech a lehké slečny, které by bránil vlastním tělem? Ano? Paráda, a teď k tomu ještě přidáme hudbu!

Tak asi vůbec nejvíc klasik soundtrack je právě tento. Ten hrál ve hře vůbec nejčastěji. Poté nesmíme zapomenout na úvodní znělku. Nemůžu si pomoct, ale slyším v ní tu doomovskou dobu. A vůbec takovýmto hrám se říkávalo doomovky. Teba právě tato mi připomíná jeden level z Dooma. Ale nebudeme přehánět.

A když už tu padlo slovo o těch hláškách, tak aby toto nostalgické zavzpomínání bylo úplné, tak je zde musíme uvést. Nejoblíbenější věta Duke Nukema byla jak jinak než: "Groovy..." Tu jsme slýchávali velmi často. Ale dále to byly tyto:
"It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum!"
"I'm gonna get medieval on your asses!"
"I like a good cigar...and a bad woman."
"I'll rip off your head and shit down your neck."
"Come get some!"

Jojo, Duke Nukem 3D, naprostá legenda. Komplet soundtracku zde. A ke stažení ve skvělé kvalitě zde. Přejeme famfárovský poslech!


Novinky na trhu! -DOOM II.

13. června 2015 v 22:55 | Nikii |  KE STAŽENÍ

Novinky na trhu!


Krásný DOOM II. znovu a znovu. Nádhera. Našli jsme dvě překrásné verze hry DOOM II. Jedna je s DOSboxem, která má kvalitu devadesátých let, kdy jste se hnuli jako slimáci a pixely byly ještě propracovanější, a pak je tu verze druhá. Obě mají krásné rozlišení, a druhá verze má o něco čistší obraz a není tak pomalá jako první verze. Takže tu první doporučujeme pro pamětníky a druhou... druhou pro pokročilé? Rozhodně si to nenechtě ujít. Myslím, že budeme slídit častěji a dáme vám o "novinkách na trhu" vědět!

Verze číslo jedna s naprostou nostalgií a originálem: http://www.ulozto.cz/x1UaRP6z/doom-2-s-dosboxem-funkcni-na-windows-8-zip
Verze číslo dvě s úžasnou grafikou a rozměrem: http://www.ulozto.cz/xMLbpiPh/doom-2-funkcni-na-windows-8-zip

Pro spamující troli... odkazy fungují, sama jsem hry vyzkoušela, vše je ok. Ušetřete se tedy těch komentářů, že vám jen do počítačů ráda cpu viry!

Přiměřený rozdíl:

Ať žije starej Wolf!!

13. června 2015 v 22:09 | Nikii |  HOT NEWS

Ať žije starej Wolf!!


A tohle byl zrovna rok 1992! ID software začínal. No, sice vydal hru Commander Keen, která měla několik dílů, ale Wolfenstein. Sakra, to je taková stará dobrá řezba, že na ní nemá ani ta důležitá sůl! Nebo ano?

Co se týče hudby, tak to je vážně retro. Možná si při spuštění představíte, jak hru hrajete snad vůbec na prvním počítači z ČSSR či ještě ČSFR! Ale jednoznačně... nostalgie jako ďábel, co?

Celý soundtrack k poslechnutí je zde. ke stažení zkuste opět UMMY VIDEO DOWNLOADER 1.4, nebo tuto stránku http://www.youtube-mp3.org/.


DOOM II, když stará gejmařina a nostalgie ožívá

13. června 2015 v 11:57 | Nikii |  OLD GAMES (1990-1999)

DOOM II, když stará gejmařina a nostalgie ožívá

Napsala: Nikii; Hodnocení: 100%; Dohrano: naposledy v roce 2014

Rok 1994. Byl to celkem pořádně záživný rok. Vyšli dva vůbec nejúspěšnější filmy -Forrest Gump a Vykoupení z věznice Shawshank. V dubnu zemřel Kurt Cobain. U hudby se držely Technotronic, Masterboy, 2 Unlimited, nebo Dr. Alban či Corona. Nosily se mrkváče, flanelky, volná trička a boty na platformě... no ale hlavně... hlavně vyšla ta nejlepší střílečka z devadesátých let. Dámy a pánové, přichází DOOM II.

Celý název této pecky zní DOOM II. Hell on Earth. Před těmi jednadvaceti lety, bychom to četli, tak jak je to psáno, ale dnes už všichni víme, že v překladu je to Peklo na Zemi. No, peklo to vážně bylo. DOOM dvojka podle mě obrátila herní průmysl, jen si vzpoměňte na starého Wolfíka, či prvního DOOMa. Pokrok je znát. To víš... pokrok nezastavíš. Ale teď pěkně popořádku. DOOM II. vyšel 30. září roku 1994 a vytvořil ho starý dobrý id software, nebo-li John Carmack a John Romeo. Jedná se o FPS. DOOM II. hráčovi nabízí celkem 32 levelů, správně 30, protože ty poslední dva byly tajné a málokdo se k nim dostal. DOOMem se neozývá jen bolest zmutovaných vojáčků, pavouků, či koster... slyšíme tu i hudbu, kterou složil Robert Prince a opravdu si dal záležet. Výsledek je vskutku nádherný. Jen si vzpomeňme na úvodní píseň.

Hra nám nabízí celkem 32 levelů, sedm zbraní (pila, pistole,brokovnice, kulomet, raketomet,plazma a BFG9000), 21 ostů kvalitní hudby, 17 monster a artefakty. Každý level byl pěkně propracovaný, pokaždé nabídnul něco nového... jiného. První byl Entryway, schody zarovnané do trojúhelníku na niž čekali dva vojáčci, kteří k vám byli otočení zády. Vy jste si jen zaběhli k balkónku pro motorovou pilu, seskočili jste dolů ke shodům a říz, říz! Pak jste postupem času dostávali lepší zbraně, artefakty (neviditelnost, nesmrtelnost na pár vteřin, nebo zlepšení vašeho zdraví) a také se postupem času objevovali hrůznější a silnější monstra, hlavně Kyberdémon!

Když to však nešlo po dobrým, tak to šlo po chytrým, či zbabělským. Tím mám teď namysli cheaty. Jojo, IDDQD, IDKFA... dnes to člověk zná jak básničku, ale v tom devadesátýmčtvrtým se to těžko shánělo. Určitě jste byli celí šťastní a neskutečně nadržení až kódy vyzkoušíte. A sakra! Procházení přes zeď? Nesmrtelnost po celou hru? Získávání zbraní, kdy se jen chtělo? To je objev, co?! Mě se jednou stala taková příhoda... taky jsem musela kódy vyzkoušet... no co bych to byla jinak za člověka. Takže jsem zadala nějaký to IDCLIP a celý dvacátý level jsem běhala přes zdi. Pak jsem běhala daleko pryč až za samé zdi a celá hra se sekla a počítač se převařil... nojo, jiná doba. A ještě si vzpomínám na level třicátý, kdy z mozku letí kostky s motivem lebky a po dopadu na zem se z ní vylíhne nějaké to monstrum. A bylo jich dost! Tak dost, že se z toho zasekal celej počítač a opět se místo výhry zčernala obrazovka. Grr...

DOOM byl prostě neskutečně jedinečnou stílečkou. Snad každýmu správnýmu gejmovi zůstala v srdci a občas si ji zahraje znovu. Také vyvolá nějaké ty nostalgické vzpomínky, že? Nojo... představte si, že v časopisu Score dostala 88%.

Naprostá klasika pro uši i oči DOOM II.

13. června 2015 v 11:53 | Nikii |  HOT NEWS

Naprostá klasika pro uši i oči DOOM II.

DOOM II. level 09. Najdete jeho hudbu?

Dnes se ocítáme v roce 1994. Tentokrát jsme pro vás vybrali soundtrack z hry DOOM II. Podle mě je druhý díl lepší. Nabízí vám více nepřátel, akce a možná i ten strach. Jen posuďte sami, ale podle mě je prostě druhý díl akčnější a zábavnější...

Co se týče soundtracku, tak některá hudba se používala ve více levelech. Ale některá byla speciálně jen pro jeden level, například level Focus, který byl čtvrtým.


Celý playlist naleznete tady. A nevím jak vy, ale my máme pocit, že se tento soundtrack nedá jednoduše stáhnout. Proto doporučujeme stáhnout a nainstalovat si UMMY VIDEO DOWNLOADER 1.4, když jej budete mít nainstalovaný, tak stačí vložit odkaz a vybrat si typ videa... MP3 či MP4.

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012