Červenec 2014

Duke Nukem 3D Windows7

19. července 2014 v 16:31 | Nikii |  Tapety

Duke Nukem 3D Windows7

Tapeta pro windows 7 s herní legendou Duke Nukem.

Duke Nukem 3D

16. července 2014 v 13:06 | databaze-her

Duke Nukem 3D

Duke Nukem 3D

V této akci se ujímáte role Duke Nukema, galaktického ultracool drsňáka a musíte se pomocí toho nejmodernějšího a nejkrutějšího zbrojního arzenálu probít a prostřílet skrze stovky ultraemzáckých nepřátel, kteří přistáli na Zemi.

Hra čerpá z popularity předchozích dvou dílů Duke Nukem a Duke Nukem II, 2D plošinovek ze začátku posledního desetiletí uplynulého století.

Hra je vyvedena ve známém Build enginu. Projdete několik epizod zahrnujících lokace jako Los Angeles, vesmírnou loď a jiné. Setkáte s hromadami nepřátel od slizounů, přes vetřelce a prasečí vojáky, po gigantická monstra. K dispozici máte zbraně od pouhých pistolí a brokovnic k fanstasmagorickým zbraním jako zmenšovač, zmrazovač až po raketomet a jiné.

Duke Nukem, dnes již legendární hrdina v oblasti těch nejdrsnějších z nejdrsnějších hrdinů v celém vesmíru, si ale udělal jméno hlavně kvůli své atmosféře a stylu. Je zde interaktivita s okolním prostředím, na nějž Duke reaguje po svém. A jsou to právě jeho hlášky a komentáře, utvářející jeho skvělou ultracool image. Je v nich spousta kulturních odkazů na legendární filmy či herce, na které hlášky narážejí nebo citují, za všechny zmiňme tyto "Groovy!" "Those alien bastards are gonna pay for shooting up my ride!" "I'll rip your head off and shit down your neck!" "Let's Rock!" "It's time to kick ass and chew bubble gum, and I'm all outta gum!".

K základní hře později vznikla i čtveřice add-onů, Duke Nukem 3D: Plutonium Pak, Duke it out in D.C., Duke: Nuclear Winter a Duke Caribbean: Life's a Beach. Krom toho ve druhé polovině devadesátých let dvacátého století vycházely také ještě různé re-edice a kompilační CD, a to pod záštitou společnosti WizardWorks Software.

20. března 2013 se na službě STEAM představila také edice 'Duke Nukem 3D: Megaton Edition'. Jedná se o upravenou edici 'Duke Nukem 3D: Atomic Edition' s vylepšenou grafikou, zvukem i ovládáním a navíc obsahující klasickou verzi hry 'Duke Nukem 3D Classic' a přídavky Duke it out in D.C., Duke: Nuclear Winter a Duke Caribbean: Life's a Beach.

Mé zážitky z Duke Nukema 3D

16. července 2014 v 12:57 | Nikii |  Z DENÍKU RETRO HRÁČE

Z deníku retro hráče

Kapitola druhá:

Mé zážitky z Duke Nukema 3D

15/07/2014
Dohrla jsem Duke Nukema 3D. Upřímně mi ta hra bude chybět. A proč? Protože měla něco do sebe . Hlavně se mi líbil soundtrack té hry. Nelezl na nervy, i když se pořád opakoval. Opravdu se mi líbil, ale nejčastěji jsem poslouchala písničky od C.C CATCH. Ale vezmu to od začátku. Tuto hru jsem nikdy neměla v oblibě. To jsem si raději zahrála DOOMa než právě DUKE NUKEMa. Avšak při zhlédnutí pár videí, někdy koncem června, mě hra nadchla. Spoustu akce a záporáků. Po dvou videích jsem už hru začala hledat na ULOŽTO. Chtěla jsem tu pořádnou čteverečkovanou klasiku, nikoliv předělanou čisťovku, kde máte obraz čistý, jako právě při dnešních hrách. Paráda! Našla jsem pěknoou starou verzi. Paráda! Jede mi i na mém silném a novém počítači (paradox). Zapínám Duke Nukema a začínám první epizodu s trošku silnou úrovní. God! Mám malou pistolku a začínám střílet do prasat a lítajících chlupáčů. Střelím jednoho do hlavy a jeho krev šplíchne i na zeď. Úžasné. Právě teď mi to připomnělo hru WOLFENSTEIN 3D. U něj tento efekt také byl. Jenže zpět k Dukovi. První level se odehrává v kině, kde si záporáci pouští zbrusu nové porno. Zakryju oči a nabiju zbraň. Zásobník je plný a valím dál. O dvacet minut později končím celý level. V dalším mě popadne smích. Jsem totiž v jedné budově. Naproti stojí druhá. Vstupuji do pokoje, který je ve vrchním patře. Malým nedopatřením zmáčknu čudlík a na té protější budově se objeví transparent. Velký transparent na kterém blíká DUKE MUST DIE! Jak komické! Můj smích pokračuje a po chvílce střílím dál. Duke Nukem je opravdu dobrá a dlouhá hra. Na konci každé epizody se vždy utkáte v boji s velkým bossem. To bylo taky něco! Po mích zásobách a municích se jen zaprášilo. Ach to byly zážitky! Smích i nervy! Prostředí hry bylo opravdu skvělé a dobře vymyšlené. Navštívíte totiž dokonce samotný vesmír! Dnes jsem celou hru se čtyřmi epizodami a cca čtyřiceti levely dohrála. Jen třikrát jsem použila cheaty. A co jsem si odnesla? Plno zážitků a ponaučení. Například, že když k tobě jdou záporáci tak nestřílej, raději uhni. zaboč a pak vystřel, jinak se zabiješ! Nebo, bez potápěčské výzbroje se do střílení ve vodě moc nezažívej, jinak se utopíš! Duke, děkuji ti, jsi fakt skvělý! Bude se mi sýskat.


1) Tak a můžem začít!!
2) Hele, nedáme radší kopanou? Stejně mi došly náboje.
3) Hochu, ty jsi mě sr*l nejvíc!!
4) No, ty jsi mi dal taky zabrat, tfuj!

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012