Červen 2014

HeXen

10. června 2014 v 14:34 | Nikii

Recenze:

HeXen

Pořádný doomovský nářez?


HeXen, další skvělá hra. Celý její název zní HeXen: Beyond Heretic. Hra vyšla v roce 1995 Raven softwarem, ale také id softwarem, protože hra šlape ještě na DOOM enginu. Tentokrát už nemusíte hrát jen za jednu postavu. Tato hra vám nabízí tři postavy. Je jen na vás jakou si vyberete. Dokonce každá postava má svojí speciální zbraň. Buď jste si mohli obléct červený pláš't a být Magem, nebo jste mohli být silným bojovníkem, či knězem.

Design hry je výborný. Nabízí nám krásné prostředí. Uslyšíte vrzání dveří a rozbíjení skla. Ano, i to sklo tu můžete rozbít. HeXen má opravdu hodně co nabídnout. Navíc i děj této hry je opravdu skvěle promyšlený, protože se ocitnete ve středověku a bojovat budete opravdu s nezvyklími příšerami. Poletí na vás i ptáci, kteří šlehají plameny.

Z hry mám opravdu skvělý pocit. Konečně zase nějaká hra, ze které jsem si mohla něco odnést. Nějakou vzpomínku i ponaučení. Ponaučení, že bych si měla dávat na stropy, z kterých budou vyjíždět sloupy, které vás v miku rozdrtí. Ale hlavně ty vzpomínky...

75%


Quake

10. června 2014 v 8:22 | Nikii

Recenze:

Quake

Hra na kterou jsme se tehdy těšili


Psal se rok 1996. Pro herní svět to byl skvělý rok, protože vyšla hra Duke Nukem. Hra, kteru si každý vychvaloval a také se s ní pyšnil. Jenže téhož roku se čekalo ještě na jednu pecku. Na Quaka, kterého opět zrodil id software.

Tato hra se může pochlubit dobrým zpracováním děje. Jenže na rok 1996 je přece jen trošku zaostalá. Takže grafika nic moc. Dokonce je celkem i obtížná. Záporáci jsou solní a bossové snad trojnásobně silnější! U této hry jsem se prostě vůbec nenudila. Toro hru vyrobil id software a opět nás přesvědčil, že jejich hry se pokaždé stanou legendou.

Příběh je trošku podobný, jako ve hře DOOM. Opět se ocitnete v roli bezejměnného vojáka, který má za úkol zničit experimenty. Dále se vám tu představí neobviklé zbraně, budete totiž střílet i hřebíky. Opět tu máte také možnost hledát secrety.

80%


DOOM II. HELL ON THE EARTH

9. června 2014 v 15:05 | Nikii

Recenze

DOOM II. HELL ON EARTH

I have a BFG YEAHHH!

Moje zvislost na této FPSce vznikla asi ve čtyřech letech. Psal se rok 2003, kdy jsem objevila Dooma. Náhodou jsou jej našla na ploše a koukala co se bude dít. Hrála jsem ho pořád a všude. Když mi bylo šest, jako tiché neviňátko jsem šla do první třídy, ale doma jsem byla drsný mariňák, který se snaží zachránit tuto planetu. U sestřenice jsem tuto hru hrála, když měla ještě windows xp. Jako by to bylo včera, kdy se ozvala znělka windowsu a nápis vítejte, kdy rozklikla onu ikonku a na malé obrazovce se objevil obrázek s nápisem DOOM. Časem tahle hra upadla do zapomnění. Moje mysl si na ní vůbec nevzpomněla a ona milovaná hra plná zážitků zůstala ležet v prachu pod počítačovým stolem.

Avšak v roce 2011 nastal přelom v mém životě. K této hře jsem se vrátila. Byl to těžký návrat. CD, na kterém ona hra byla skoro dvacet let už nehrálo. Musela jsem se k ní ale nějak vrátit. Nastal tedy boj s ulož.to a mím počítačem. Nakonec se hra stáhla a dokonce se podařila i nainstalovat. Krásný to pocit! Mé oči opět spatřily onu uvítací fotografii, kdy mariňák stojí před Cyberdemonem. Nostalgie! Sice to byla nová verze, ale hru jsem hrála od rána do večera. V červenci a v srpnu mě nikdo z rodiny už venku neviděl.

Doom II. má třicet levelů. A dva zcela tajné, které jsou ze hry Wolfenstein 3D. Hra byla celkem náročná. Nějaké cheaty mi byly tehdy ještě hodně vzdálené. Někdy mně dokonce přešla i trpělivost a hru ihned vypla. Na vyběr máte stejné zbraně jako v prvním díle, avšak přibili záporáci. Kostlivci (Revenant), kteří po vás střílí raketometem, který mají umístěný na ramenech a pokaždé vás trefí. Dále žlutý panáček (Arcidémon), který šlehá plameny a nechá vás shořet. Doom II. je tak lepší hrou. Líbí se mi design levelů a hlavně jsem ráda za přibytek záporáků. Tento díl je podle mě lepší než ten předešlí, protože má opravdu co nabídnout. Hraji ho i dnes. Stále je uložen v mém počítači a nikdy se ho nezbavím. Je to opravdu legenda a celoživotní závislost. Tímto prohlašuji, že jsem DOOMER:-)

100%


DOOM

8. června 2014 v 12:08 | Nikii
Recenze hry:

DOOM

Vítejte na Marsu!

Id software opět boduje! Rok po vydání Wolfensteina 3D je na trhu další jejich potomek -DOOM. Tentokrát se ocitnete v kůži bezejmenného mariňáka, který byl vyslán na Mars, aby zlikvidoval veškeré experimenty společnosti UAC.

Hra nám nabízí několik zbraní a také mnoho levelů. Můžete střílet s raketometem, pistolí, nebo i zbraní, která zaručí hromadnou smrt. Na výber máte pět úrovní. A pokud jste něco jako mág a našli jste cenné cheaty, můžete je použít. V Doomu je spoustu záporáků, někteří po vád budou střílet kulkami, někteří dokonce silným raketometem. Postavíte se samotnému peklu, kterému korunuje hlavní boss Cyberdemon.

Pokud se prostřílíte až do konce, a uvidíte jenom malého králíčka, gratuluji... úspěšně jste splnili misi.

Hra je opravdu skvělá. Zahrála jsem jí během týdne a bez cheatů. Někdy se snad k ní i vrátím, ale musím přiznat, že mne i přesto příjde tato hra jaksi slabá. Něco tomu chybí. Bratr této hry už bude mít úplně všechno a nic mu chybět nebude. Jinak této hře nemám co vytknout. Prostě hra pixelových devadesátek!

90%

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012