Březen 2014

Score má dvacet let!

26. března 2014 v 15:47 | Nikii |  HOT NEWS

Score

Scan legendárního časopisu Score, a to prvního čísla z roku 1994. Vzpomínáte si na něj? Vraťme se tedy o dvacet let zpět. Je třetího ledna roku devatenácet devadesát čyři. Česká republika slaví rok samostatné republiky. Avšak do naších obchodů se dostává vůbec první vydání časopisu Score. Jen pár výtisků. Cena je třicet korun českých a rozsah je padesát dva stránek. Spokojenost je velká a tak prvního února vychází už druhé číslo. Dnes má už dvou sté čtyřicáté druhé číslo a se svým nákladem s může jen chlubit. Score už si totiž za těch dvacet let získalo srdce mnoho hráčů.
Zdroj časopisu: http://www.oldgames.sk/ - PODÍVEJTE SE I NA DALŠÍ LEGENDÁRNÍ ČÍSLA


Mafia: The City of Lost Heaven (2002)

21. března 2014 v 14:44 | databaze-her

Mafia: The City of Lost Heaven

Mafia: The City of Lost Heaven
Mladý taxikář Tommy Angelo si žije poklidným životem v americkém městě Lost Heaven. Probíhají 30. léta a v této krizí zmítané době je vděčný i za to. Vše se změní jednoho dne. Tom si dává pravidelnou cigaretu u auta, když uslyší náraz; místní mafiáni nezvládli řízení v automobilové honičce a docela nutně potřebují svézt. Tom, dívaje se do ústí pistole, nemá na výběr, a aniž by si to sám uvědomil, právě se zapletl s něčím, z čeho už nelze couvnout. Začíná jeho život v rodině dona Salieriho...

Mafia je akční hra viděná z pohledu třetí osoby, ve které retrospektivně prožíváte Tomův příběh. Stanete se členem jedné z mafiánských rodin, jež válčí o moc nad celým městem. Právě na příběh klade Mafia největší důraz a mnohdy se díky velkému počtu cut-scén blíží spíše filmovému zážitku. Mise plníte v žijícím městě s využitím několika desítek dobových automobilů a zbraní. Vyzkoušíte si vybírání výpalného, krádeže aut i přestřelky, dokonce se zúčastníte automobilového závodu.

Mafia po svém vydání sklidila velký ohlas jak u nás, tak v zahraničí, a to i díky své tematice, která byla v roce 2002 ve hrách ještě poměrně neprobádaná.

Fanoušci se po dlouhých 8 letech dočkali pokračování Mafia II.

Quest for Glory IV: Shadows of Darkness (1993)

17. března 2014 v 18:32 | databaze-her

Quest for Glory IV: Shadows of Darkness

Quest for Glory IV: Shadows of Darkness
Hoci bol štvrtý diel tejto nesmrteľnej série vydaný iba o rok neskôr ako predošlý, priniesol množstvo noviniek. Vďaka zachovanému malebnému grafickému spracovaniu a príjemnej atmosfére nie sú možno patrné na prvý pohľad, ale už od začiatku hry je zrejmé, že najväčšia zmena sa týka rozhovorov. Všetky dialógy sú vo verzii pre Windows nahovorené, vrátane rozprávača.

Ako uvádza podtitul, tento diel sa nesie v temnejšom duchu. Svedčí o tom aj pomerne nehostinná krajina Mordavia, do ktorej sa hlavný hrdina po dramatických okolnostiach z tretieho dielu vydáva nielen kvôli dobrodružstvu a sláve, ale i z osobných dôvodov.

Klasický adventure/RPG duch zostal nezmenený, vrátane meniaceho sa kurzora a štvorice dostupných povolaní. Hráči si naviac môžu do hry importovať postavu z predošlého dielu.

Doom v časopise Level

15. března 2014 v 9:17

Doom v časopise Level


Planescape: Torment (1999)

15. března 2014 v 9:03 | databaze-her

Planescape: Torment

Planescape: Torment
Planescape: Torment je izometrické RPG založené na pravidlech Dungeons & Dragons (konkrétně druhé edice) z dílen již neexistující legendy Black Isle Studios. Jako jediné CRPG vychází z jinak naprosto opomenutého settingu, kterým je "nadsvět" Planescape. Velice zjednodušeně řečeno, jedná se o soustavu rovin a různých světů (sfér), které mezi sebou mají určité zákonitosti a vztahy, žijí zde odlišné formy života atd.

Hra začíná v Sigilu, středobodě celých sfér. Hlavní hrdina se probouzí v temných prostorách márnice s naprostou ztrátou paměti, aby později zjistil, že se jedná o pouhý vedlejší efekt rituálu, při kterém od něj byla oddělena jeho smrtelnost. Záhy zjistíte, že jediné, co může dělat, je začít pátrat po vlastní identitě, vrátit se do světa smrtelných a definitivně ukončit svou hořkou existenci.

Blade Runner (1997)

14. března 2014 v 15:19 | databaze-her

Blade Runner

Blade Runner
Blade Runner je adventura založená na prostředí stejnojmenného filmu od R.Scotta na motivy příběhu z pera Philipa K. Dicka. Hra se odehrává paralelně s filmem a je v ní mnoho odkazů na film samotný. V Los Angeles roku 2019 je Blade Runner Ray McCoy pověřen pátráním po skupině replikantů, androidů nerozeznatelných od člověka, jejichž pobyt na Zemi je nelegální.

Hra vyniká zvláštním způsobem vyšetřování, interfacem a především atmosférou. Obsahuje také několik "miniher" jako je trénink střelby, prohlížení fotek v ESPER systému a perfektní Voight-Kampff test, rozlišující člověka od replikanta. Hra je velice nelineární a údajně má až 13 možných zakončení. Bohužel není nijak otitulkovaná a angličtina je docela obtížná.

Heretic II (1998)

13. března 2014 v 14:32 | databaze-her

Heretic II

Heretic II
Stanete se hrdinou jménem Corvus, který se po smrti D'sparil (nejslabší ze Serpent Riders) vrací do svého města Silverspring, kde zjišťuje, že obyvatelé jsou nakaženi záhadnou chorobou a město je zdecimováno. Vše souvisí s minulým dějem a proto se vydá pátrat, co se stalo.

Pokračování úspěšné středověké akce Heretic tentokrát plně 3D z pohledu třetí osoby. Vyznačuje se svou délkou a grafikou s mnoha světelnými efekty a výbuchy a kontaktními boji plnými krve a akce. Jako zbraně poslouží hole se sečnými nástroji, které se upgradují, budete metat energetické střely, používat spousty ochranných kouzel, zbroje, sbírat bonusy. V cestě vám budou stát démoni, zombies, gigantičtí vosí válečníci a jiný přerostlý hmyz, mohutní kati a jiní. V rámci dobrodružství projdete zničená města, chrámy, bažiny, hnízda a spousty jiných. Za zmínku stojí i audio zpracování, zvuky zbraní, naříkání obětí a dětí v herním pozadí.

Flashback: The Quest for Identity (1992)

13. března 2014 v 14:24 | databaze-her

Flashback: The Quest for Identity

Flashback: The Quest for Identity
Děj hry se točí okolo Conrada B. Harta, agenta galaktické vyšetřovací služby, který odhalí plány mimozemšťanů na ovládnutí už tak zdecimovaného světa za pomoci lidí z vlády. Ze strachu z prozrazení nahraje sebe a své záznamy na tzv. Holokostku a zálohuje svou paměť, naneštěstí je prozrazen, unesen mimozemšťany a je mu vymazána paměť. Podaří se mu utéct a po havárii při útěku je ponechán svému osudu na měsíci Titan, najde svou holokostku, kde mu jeho já řekne co dělat, Conrad se vydává na dobrodružství za nalezením identity a zadostiučiněním.

Tato originální hra, která se stala nejlépe prodávanou francouzskou hrou v historii, se vyznačuje silným příběhem, originalitou a cyberpunkovým nádechem světa neradostné budoucnosti roku 2142. Se svým hrdinou budete skákat, šplhat, ovládat elektroniku, bojovat s nepřáteli, cestovat vesmírem. Hra se vyznačuje plynulou animací charakterů, kdy je každý pohyb plynulý díky rotoskopické technice animace. Hra je inspirována filmy jako Blade Runner či Total Recall.

V roce 2013 vyšel HD remake.

Commandos: Beyond the Call of Duty (1999)

13. března 2014 v 14:17 | databaze-her

Commandos: Beyond the Call of Duty

Commandos: Beyond the Call of Duty
Commandos: Beyond the Call of Duty je samostatný datadisk k původním Commandos, nevyžadující původní hru. Objevují se zde některá drobná vylepšení. Všichni vojáci teď umí pohodit krabičku cigaret nebo kámen, aby upoutali pozornost. Zelený baret nyní umí dát omračující ránu pěstí a nepřítele spoutat. Špion toho samého dosahuje použitím chloroformu. Objevuje se zde nový strategický prvek - pokud máte k dispozici spoutaného nepřítele, každý člen komanda ho bude umět pod pohrůžkou zastřelení přimět ke spolupráci. V praxi to vypadá tak, že váš voják je schovaný a míří na nacistu, zatímco ten se může v omezeném okolí pohybovat a upoutávat pozornost ostatních.

Je zde sada osmi nových, extra tuhých dlouhých misí, které dozajista prověří vaše strategické umění. Jejich menší počet je vynahrazen výše zmíněnou vysokou obtížností, délkou a nápaditostí. Podíváte se Jugoslávie, Řecka, či na obrovské vlakové nádraží.

DOOM XP

8. března 2014 v 10:23 | Nikii |  Tapety

DOOM XP

Vyrobila pro fanoušky DOOMa a vlastnece windows XP originální tapetu.
Tak si jí nastavte a užíjte.
Své názory můžete projevit v komentářích.

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012