Prosinec 2013

Hexen: Beyond Heretic (1995)

30. prosince 2013 v 11:06 KE STAŽENÍ

Hexen: Beyond Heretic


Hexen, celým názvem "Hexen: Beyond Heretic", je počítačová akční hra, vydaná společnostmi ID Software a Raven Software v roce 1995. V tomto vydání používá hra engin ZDoom ve verzi 2.6.1, díky kterému funguje ve Windows XP, Windows Vista a Windows 7 (32bit & 64-bit).

• Engin ZDoom nepodporuje hardwarovou 3D akceleraci pomocí moderních grafických karet, proto u tohoto enginu nepočítejte se zobrazováním externích balíků s 3D modely a texturami ve vysokém rozlišení. Díky tomu je tento engin systémově velmi nenáročný a lze ho tedy s úspěchem provozovat na starých nebo málo výkonných počítačích, včetně standartních Notebooků a Netbooků. ZDoom rovněž umožňuje nastavit a používat i širokoúhlé režimy zobrazení současných monitorů.

• Engin ZDoom používá k zobrazování her softwarový rendering, proto hry vypadají naprosto totožně jako v době svého vzniku. Placaté pixelovaté postavy monster, hrubě kostkaté textury zdí a podlah - prostě to správné původní zobrazení. Proto je toto vydání určeno především pro pamětníky a pro odvážlivce, kteří nepožadují u těchto klasických her moderní vzhled a rádi si je zahrají v originálním vzhledu jako tenkrát, kdy byli tyto hry horkými novinkami.


Redneck Rampage (1997)

30. prosince 2013 v 11:01 KE STAŽENÍ

Redneck Rampage


Redneck Rampage je slavná 3D akční hra, která byla uvedena na trh v roce 1997. Hru vyrobila dnes již neexistující firma Xatrix Entertainment a hra byla distribuována společnosti Interplay. Redneck Rampage je další z řady her používajících Build engin.

Tato hra je vesnicko-vidláckou akcí, ve které se zhostíte role bratrů Leonarda a Bubbyho. Vydáte se hledat své prasátko Bessie a odvrátit invazi emzáckých vetřelců. Hra je situována do smyšleného města Hickston v USA na zapadlém venkově. K ruce máte klasické zbraně jako revolver, dvouhlavňovou brokovnici, dynamit připevněný na šipkách, vrhač ozubených kol, AK47 a mnoho dalších. Proti vám budou stát vaši vlastní kloni, obyvatelé s proklatě špatnou náladou a vetřelci, kteří se chtějí zmocnit vašeho města. Celý děj se odehrává v opravdu vidláckém prostředí obklopeným benzínkami, s prasečí a slepičí farmou či závody na zpracování masa, nebo se můžete stavit v pravém vidláckém městě se šerifem. Na každém rohu je obchod s chlastem, který i vám může pomoci nebo se můžete naopak zhulákat a pak hrát pod vlivem nebo se cpát křupkama a sušenkama. Atmosféra je tu skutečně buranská, neustále vulgární hlášky a průpovídky buranů a i vás samotných jsou skvělé, inspirace Duke Nukem 3D je zjevná.

Tento release obsahuje původní originální hru včetně integrovaného emulátoru DOSBox ve verzi 0.74. Po instalaci stačí kliknout na zástupce hry na ploše a přes upravený DOSBox se hra automaticky spustí. Nemusíte nic nastavovat, stačí rovnou hrát. Díky integrovanému emulátoru DOSBox je hra hratelná ve Windows 2000, Windows XP, Windows Vista a Windows 7 (32-bit & 64-bit).

Ovládání hry:

pohyb myší - udávání směru
klávesa "A" a klávesa "D" - úkroky doleva a doprava
klávesa "W" a klávesa "S" - pohyb dopředu a dozadu
levé tlačítko myši nebo Klávesa "Ctrl" - střelba
Klávesa "1" až Klávesa "9" a "0" - výběr a změna zbraně
Klávesa "C" - skákání
Klávesa "Y" - sehnutí
Klávesa "U" - aktivace/desktivace míření myší (mouselook)
Klávesa "I" - zapnutí/vypnutí zaměřovací křížek
Klávesa "Mezerník" - otevírání dveří, zapínání spínačů, vypínačů a pák
Klávesa "B" - napít se sebraného piva
Klávesa "G" - sníst koláč z krávy
Klávesa "H" - vypít sebranou flašku whisky
Klávesa "Z" - zahalekat
Klávesa "Enter" - použít předmět z Inventáře
Klávesa "ú" - vybrat předchozí předmět z Inventáře
Klávesa ")" - vybrat další předmět z Inventáře
Klávesa "Tab" - zapnout/vypnout mapu

Klávesa "Esc" - přepnutí do hlavního menu, možnost přerušení hry, nebo ukončení hry

Poznámky:

• Po rozbalení z archivu budete mít na disku 3 soubory včetně jednoho EXE souboru. V žádném případě se nepokoušejte tyto soubory znovu rozbalit - tyto soubory jsou nedílnou součástí instalátoru, rovnou spusťte soubor "RedneckRampage-Setup.exe" tím zahájíte instalaci hry.

• Součástí instalace je 546 MB velký CD image s původní hrou, jakmile začne instalátor tento image rozbalovat na disk, vypadá to jako kdyby instalace ZAMRZLA. Není to pravda, buďte trpěliví, nezasahujte do práce počítače (!) a vyčkejte (na pomalejších strojích i 10-15 minut) - uvidíte že se hra nainstaluje.

• Doprovodná hudba ve hře je přehrávána z namapovaného "virtuálního" CD ve formátu klasických CD audio stop, proto občas lehce zadrhne - tato drobná obtíž nijak neovlivňuje výslednou hratelnost.

• POZOR! Tato hra se defaultně instaluje do "C:\Program Files\Redneck Rampage", tak ve Windows Vista/Windows 7 a vyšších mohou být díky tomu potíže se spouštěním hry. Tyto problémy lze vyřešit buď instalací hry mimo složku "C:\Program Files", nebo spouštěním zástupce (ikony) na ploše pod účtem Správce. Další možností je vypnout ve Windows Vista a Windows 7 zabezpečovací funkci "User Account Control" (UAC) známou pod českým názvem "Uživatelské řízení účtů"


Die Hard: Nakatomi Plaza (2002)

29. prosince 2013 v 17:43 | databaze-her.cz

Die Hard: Nakatomi Plaza

Die Hard: Nakatomi Plaza

Die Hard: Nakatomi Plaza je akční hrou z pohledu první osoby (postavenou na LithTech enginu), inspirovanou prvním dílem slavné filmové quadrilogie Die Hard (Smrtonosná past) s Brucem Willisem v hlavní roli. I v této herní adaptaci se vžijete do role newyorského poručíka Johna McClana, který přijíždí za svou manželkou do Los Angeles na vánoční večírek společnosti Nakatomi. Děj hry začíná přesně podle filmové předlohy: v době kdy je John v koupelně, vtrhne do budovy po zuby ozbrojená skupina zlodějů s úmyslem ukradnout z trezoru firmy všechny peníze. Hosty večírku (včetně McClanovi ženy) si bere jako rukojmí.

Náplní 30 levelů je pobití všech nepřátel, osvobození rukojmích a záchrana McClanovi ženy. K tomu vám budou nápomocny různé zbraně (pistole, samopal, kulomet, sniper puška nebo hasící přístroj) a také vysílačka, kterou budete moci komunikovat se zlosynem Hansem nebo strážníkem Powellem (přesně jako tomu bylo ve zmíněném filmu).

Při postupu hrou budete muset řešit různé puzzly, plnit vedlejší úkoly (hackování alarmu a zámků, ochrana jednotlivých rukojmí) a překonávat nástrahy (deaktivace náloží). V mnoha případech budete situaci řešit stejně jako Bruce Willis v roli Johna McClana, přičemž budete muset dbát na tři životní ukazatele herní postavy - zdraví, energii a mentální stav.

Aliens versus Predator (1999)

29. prosince 2013 v 17:34 | databaze-her.cz

Aliens versus Predator

Aliens versus Predator

Neobvyklá sci-fi FPS od Rebellionu. Tato akce je hratelná za tři rasy (vetřelec, predátor, člověk-mariňák), kdy především kampaň za Gigerova slavného slizáka poskytovala díky své perspektivě a odlišné taktice boje celkem nevšední zážitky. Zbraně a některá místa ve hře odkazují na své populární filmové předlohy. Ačkoli AvP samozřejmě nabízí unikátní kampaň za každou rasu, jejich plány a pohnutky se (na rozdíl od pokračování) nikdy nezkříží.

Hra je věrna své předloze i tím, že se z velké většiny odehrává v temných, futuristických mapách (občas vtipně řízlých starověkou indiánskou architekturou). Ve své době disponovala bezkonkurenční grafikou (jedna z prvních her, která nefungovala bez 3D akcelerátoru) i fyzikou (vetřelec může lézt po stěnách a provozovat rozličné skoky).

Kromě singleplayeru disponuje Aliens versus Predator i freneticky rychlým, i když trochu sporně vybalancovaným multiplayerem. Hra, která sama navazovala na o 5 let starší stejnojmenný titul z Atari Jaguar, se dočkala přímého následovníka v podobě stejně úspěšného Aliens versus Predator 2.

Doom 2 (1994)

6. prosince 2013 v 19:08 | databaze-her.cz

Doom 2 (1994)


Pokračování legendární 3D akce Doom od id Softu, která vyšla o rok dříve a položila základy tohoto žánru. Od té doby se podobným akcím z prvního pohledu říká "doomovky". Dvojka získala řadu světových ocenění a byla vydaná na několik platforem.
Opět se ujímáte role "Doomguye" a po soubojích s pekelnými zrůdami na Phobosu a Deimosu se vracíte zpět na Zemi. Zde vás ale čeká nemilé překvapení - peklo si našlo cestu i sem. Čeká vás 30 nepřáteli nabušených levelů (a 2 tajné), přičemž na konci podstoupíte souboj s největším bossem této série, který se jmenuje Icon of Sin. Doom II se od svého staršího brášky liší pouze minimálně - grafika je téměř stejná, gameplay také, pouze přibylo 8 nových monster a mapy jsou větší. Dále se ve hře objevila jedna nová zbraň - dvojitá brokovnice a jeden powerup - Megasphere, která přidává 200% života a štítů.
Ke hře vznikly ještě dva oficiální datadisky Master Levels for Doom 2 a Final Doom od id Software a jeden neoficiální Perdition's Gate. Částečná konverze Dooma II Hell to Pay už vyšla jako samostatná hra a stál za ní, stejně jako v případě výše zmíněného neoficiálního add-onu, vydavatel Wizard Works. Za některými počiny z řad moderské komunity pak stáli i sami profesionální vývojáři, jako například ti z Team TNT - spolutvůrci přídavku Final Doom z roku 1996.

Je nebo byla podle tebe DOOM II. dobrá hra?

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012