Říjen 2013

Cracking the Conspiracy (1999)

6. října 2013 v 11:17 | databaze-her

Cracking the Conspiracy

Cracking the Conspiracy

John obdrží od své bývalé přítelkyně Kelsey Hart balík s tajemným obsahem a dopisem, ve kterém jej naléhavě prosí o pomoc. V balíčku je komunikátor se zašifrovanými dokumenty, jež obsahují pravdu o vládním spiknutí a možné invazi mimozemských civilizací na Zemi. Heslo a dekódovací systém je uložen na tajné základně Area 51 v nevadské poušti. John se pouští na tenký led; vydává se na střeženou vojenskou základnu, nejen pro záchranu Kelsey, ale odtajněním dokumentů otevře oči veřejnosti a médiím a svět se snad podaří zachránit.
Hra je point and click adventurou z pohledu první osoby, ve které se hráč, coby John, zcela nenadále ocitá ve víru událostí. Po obdržení balíčku se vydává k opuštěným uranovým dolům v Nevadě, kde se skrývá tajný vchod do ještě tajnější základny. Hra je od samotného začátku plná hádanek, kdy John potřebuje najít vchod do dolů a způsob, jak se dostat dovnitř.
Grafické zpracování obsahuje množství pěkných detailů a animací. Originálně zpracované atraktivní téma přidává hře na tajemné atmosféře.

Doom (1993)

3. října 2013 v 14:52 | databaze-her

DOOM (1993)


Doom je po Wolfenstein 3D zakladatelem a hrou určující směr v žánru 3D FPS. Stanete se bezejmenným hrdinou, který byl vyslán na Mars zlikvidovat jednoho z velitelů a poté prozkoumat experimenty s teleportací, ale jak už to bývá, něco se pokazilo a jsou otevřeny brány do samotného pekla, démoni ovládnou celou základnu a vy jako hrdina vyslaný na záchranou misi se jako jediný přeživši musíte probojovat hordami démonů. Doom ve své době způsobil poprask kvůli své brutalitě, krvavosti, okultním symbolům a obrovskému množství nepřátel, která jste likvidovali. K dispozici jsou zbraně jako motorová pila, pistole, brokovnice, kulomet, raketomet až po zbraně skutečně hromadného ničení. Před vámi leží úctyhodný počet levelů rozmanitých prostředí, několik druhů nepřátel v obrovském množství od zombie vojáků po barony pekel a to vše v několika epizodách a obtížnostech. Ke hře vyšla v roce 1995 re-edice The Ultimate DOOM, která byla zároveň jejím datadiskem a obsahovala jednu novou epizodu. Jejím plnohodnotným pokračováním byl ale už v roce 1994 vydaný Doom II. Celá tato série, nejen první díl, je pověstná velkou spoustou dostupných modů a portů, umožňujících si hru zahrát s řadou nových možností, o nichž si mohli tehdejší hráči nechat jen zdát.

Je nebo byla podle tebe DOOM dobrá hra?

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012