Září 2013

Nejlepší firma her devadesátých her

26. září 2013 v 18:20 | wikipedie a game filtr |  HOT NEWS

Nejlepší firma her z devadesátých let


id Software je americká společnost vyvíjející počítačové hry. Sídlí v Mesquite v Texasu. Společnost založili v roce 1991 programátoři John Carmack a John Romero, game designer Tom Hall a výtvarník Adrian Carmack
-wikipedie

Commander Keen

První plošinovka pro MS-DOS, která se zasloužila o vznik id Softwaru. Hra byla velmi úspěšná a dočkala se několika pokračování. Commander Keen byl nejvíce ze všech "id" her spojován s Tomem Hallem.

Wolfenstein

Zlomová hra, první FPS s plynulovou 3D grafikou a násilným zpracováním. Touto hrou založili herní žánr a později pokračovali v sérii DOOM a Quake.

DOOM

Nový milník grafického zpracování her a násilí v počítačových hrách. DOOM se stal kulturním fenoménem, což s sebou neslo i negativní kritiku násilí ve hrách. Pojem "DOOMovka" je jedním ze základních slovíček hráčů dodnes.

Quake

Další milník, který tentokrát znamenal plně 3D engine. Umělecký styl byl svého času chápán špičku dokonalosti grafického designu a ani na hudbu se nezapomělo. Pro hudbu a různé audio zvuky, které hře dělaly atmosféru byl osloven Tren reznor z kapely Nine Inch Nails (NIN). Drobná pocta NIN byla ve hře k viděni na krabicích s municí. Za engine Quake dostal id Software v roce 2008 ocenění (59th Annual Technology & Engineering Emmy Awards) za průkopnickou práci, kterou Quake představoval v modifikování her. id Software je jediná hra vývojářská firma, která byla od National Academy of Television Arts & Sciences oceněná dvakrát. V roce 2007 dostali ocenění Emmy Award za vytvoření 3D technologie, která vytvořila základ moderním střílečkám.

Rage

Nová hra od dob DOOMa 3, vyvíjená na novém enginu id Tech 5.
-Game filtrHeretic 2 (1998)

25. září 2013 v 11:27 | databaze-her |  KE STAŽENÍ

Heretic 2 (1998)


Stanete se hrdinou jméne Corvus, který se po smrti D'sparil (nejslabší ze Serpent Riders) vrací do svého města Silverspring, kde zjišťuje, že obyvatelé jsou nakaženi záhadnou chorobou a město je zdecimováno. Vše souvisí s minulým dějem a proto se vydá pátrat, co se stalo.

Pokračování úspěšné středověké akce Heretic tentokrát plně 3D z pohledu třetí osoby. Vyznačuje se svou délkou a na svou dobu špičkovou grafikou s mnoha světelnými efekty a výbuchy a kontaktními boji plnými krve a akce. Jako zbraně poslouží hole se sečnými nástroji, které se upgradují, budete metat energetické střely, používat spousty ochranných kouzel, zbroje, sbírat bonusy. V cestě vám budou stát démoni, zombies, gigantičtí vosí válečníci a jiný přerostlý hmyz, mohutní kati a jiní. V rámci dobrodružství projdete zničená města, chrámy, bažiny, hnízda a spousty jiných. Za zmínku stojí ještě výtečné audio zpracování, zvuky zbraní, naříkání obětí a dětí v herním pozadí.

Heretic 2


Adventure at the Chateau d'Or (2001)

18. září 2013 v 5:59 | databaze-her

Adventure at the Chateau d'Or

Adventure at the Chateau d'Or
Francouzská následnice trůnu obdrží zprávu od svého dávno mrtvého předka, o pokladu nedozírné hodnoty, který je ukryt na rodovém zámku Chateau d'Or. Vévoda, který se za svého života zabýval vědou a filozofií, umístil na zámku zařízení, které nalezl při jedné ze svých archeologických expedicí a všichni členové týmu postupně zemřeli za záhadných okolností. Proto se traduje, že je zámek prokletý. Princezna přesto neváhá ani na okamžik a povolá svého přítele, aby jí s hledáním pokladu pomohl. Podaří se jim najít rodový poklad a odhalit tajemství, které zahaluje Chateau d'Or?

Hra je adventurou z pohledu vlastních očí, kde se vžijete do role princeznina přítele a vaším úkolem je na základě jejích instrukcí najít poklad ukrytý někde na zámku. Projdete celým komplexem liduprázdného zámku a jedinou osobou, se kterou se zde setkáte, je duch mrtvého vévody. Puzzle a hádanky se týkají především francouzské historie a dějin Paříže. Hra se ovládá klasicky myší, kterou lze vyvolat inventář a mapu zámku.

Hra nabízí 3 stupně obtížnosti a věrné zpracování jednoho z francouzských zámků na Loiře.

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012