Start game

31. října 2012 v 17:46
Jáke hry vlastně ještě existují a které mají ten správný říz? To už si můžete zjistit díky této rubrice. Čtětě... :)

Nejlepší hry za posledních 20 let

Rok: 1992


Wolfenstein 3D je počítačová hra z dílny firmy id Software, vydaná v roce 1992 firmou Apogee. Jedná se o jednu z prvních známějších 3D akčních her z "vlastního pohledu", která se dostala do povědomí hráčů.
Příběh hry je situován do roku 1943. Hráč se dostane do role spojeneckého špiona Williama "B. J." Blazkowicze a je vyslán na důležitou misi do nacistické pevnosti Castle Hollehammer. Má za úkol odhalit tajný program Třetí říše s krycím názvem Operation Eisenfaust (Operace Železná pěst). Mělo by se jednat o snahu nacistů vytvořit dokonalou armádu. Doneslo se, že v pevnosti působí ďábelský Dr. Schabbs, vyvíjející technologii pro sestavení nelítostné armády složené ze zabitých vojáků. Blazkowicz je během akce zajat a uvězněn. B. J. v průběhu první epizody odstraní vězeňského dozorce Hanse Grosseho a z děsivého vězení uteče. V Epizodě druhé se dozví, že operace Eisenfaust opravdu existuje. Na jejím konci eliminuje ďábelského Dr. Schabbse, a tak i hrozbu v podobě geneticky modifikovaných vojáků. Ve třetí epizodě se B. J. dostává na metu nejvyšší - musí zabít samotného vůdce.
Ve hře má B. J. k dispozici celkem čtyři zbraně, z nichž dvě získá až v průběhu hry. Do všech zbraní se používá stejný typ munice:
  • bajonet - základní zbraň, která nepotřebuje munici;
  • pistole - jediná zbraň, kterou na má. Mají ji také všichni vojáci wehrmachtu a důstojníci;
  • samopal - nejužitečnější zbraň. Nosí ji vojáci SS;
  • rotační kulomet Gatling - zbraň skrývající se pouze v tajných místnostech a v poslední epizodě. Zdaleka nejsilnější, ale také ubírá nejvíc munice.
Rok: 1993
Doom, čti [dúm], je akční počítačová hra, vydaná v roce 1993 společností ID Software. Na hru navázala další dvě pokračování: Doom II z roku 1994 a Doom 3 z roku 2004. Podle hry byl natočen i film a vyšla i stolní hra (DOOM: THE BOARDGAME). 7. května 2008 také společnost ID Software oznámila zahájení prací na Doom 4.
Hra popisuje příběh elitního mariňáka vyslaného do společnosti UAC. Tato společnost experimentuje s teleportací, ale cosi se pokazilo a všude kolem se začaly objevovat příšery z pekla. Hráč jako mariňák je ten, který přežil jako poslední při výpravě na Mars bojovat s příšernými zrůdami, potvorami a zombie. Celkem musí projít 27 úrovněmi ve 3 epizodách, aby se později vrátil na Zemi.

Rok: 1994

Doom II: Hell on Earth je 3D akční počítačová hra, viděná očima hrdiny. Vydala ji 30. září 1994 firma id Software. Je následníkem převratné a úspěšné hry Doom, která vyšla o rok dříve.
Příběh hry navazuje na předchozí hru Doom. Mariňák, který likvidoval zplozence pekla na Marsu, se vrací na Zemi, aby zjistil, že ta byla napadena stejným způsobem. Musí se probít 30 úrovněmi plus dvěma tajnými, aby zachránil lidstvo.

Rok: 1995
Hexen: Beyond Heretic (zkracováno na Hexen) je akční počítačová hra vydaná společnosí Raven Software v roce 1995. Známá je jako jeden z klonů hry Doom. Hra běží na licencovaném doom enginu, který je ale podstatně vylepšen.
Hexen se dočkal jednoho datadisku, který se jmenuje Hexen: Deathkings of the Dark Citadel. Poslední verze hry je označována 1.1.
V Hexenu si je možné vybrat povolání hlavní postavy. Na výběr jsou bojovník Baratus, mág Daedolon a klerik Parias. Každá postava má čtyři vlastnosti, kterými se jednotlivé povolání mezi sebou liší. Jsou to rychlost, obrana, magie a síla. Bojovník má nejvíce síly a rychlosti, mág má největší magii a klerik své vlastnosti vyrovnané. Ve hře nenajdeme klasický systém levelů, kdy hráč přechází postupně z jedné úrovně do druhé. Hexen tvoří celkem pět obrovských levelů (nazývají se huby). V jednotlivých hubech je možné najít portály do dalších podúrovní. Každý hub obsahuje také jeden tajný level.

Rok: 1996
Strife je akční počítačová hra vyvinutá společností Rogue Entertainment a vydaná společností Velocity, a je založená na enginu hry Doom od ID Software. Strife obsahuje prvky RPG, například umožňuje mluvit s ostatními non-player charaktery ve hře, pracovat s inventářem či jednoduše vylepšovat vlastnosti hlavního hrdiny.
Zemi zasáhla kometa přinášející smrtelný virus zabíjející většinu populace. Zanedlouho mnoho přeživších uslyšelo ve svých hlavách hlas samozvaného boha a slepě začali s jeho uctíváním. Vzniklý Řád (The Order) za pomocí brutálních metod převzal kontrolu nad přeživším světem, zotročil většinu zbylého obyvatelstva a za přísných a despotických poměrů trestal sebemenší neposlušnost, díky čemuž rychle vzniklo rozsáhlé odbojové hnutí nazývající se "The Front". Nicméně technologický náskok řádu omezoval aktivity odboje.
Na rozdíl od většiny her postavených na Doom enginu umožňuje kromě již zmiňované konverzace s NPC práci s inventářem, jednoduché vylepšování vlastností hlavního hrdiny a až 3 zakončení v závislosti na rozhodnutí v určitých fázích hry, přičemž jen jedno vede k vyloženě kladnému závěru.
Strife je z "Doom" her nejméně lineární, do většiny již prošlých lokací se lze vracet (až na pár výjimek), mimo mise se hráč pohybuje ve městě ovládané řádem, základnou povstalců a později dobytým hradem.
Mise jsou zadávány prostřednictví komunikátoru od agentky Black Bird nebo od ostatních postav.

Rok: 1997
Quake II je akční FPS počítačová hra vyvinutá firmou id Software a vydaná firmou Activision. Hra byla vydána 6. prosince 1997. Hra nemá společné rysy s prvním dílem (Quake), pouze byl použit název hry. Soundtrack hry byl nahrán většinou skupinou Sonic Mayhem, některé skladby složil Bill Brown.
Nemilosrdná kybernetická civilizace pod názvem Stroggové zaútočila na planetu Zemi v polovině 21. století s cílem vytěžit její zdroje. Jeden zdroj byl však pro ni důležitý, a to "lidské maso", jež používali jako části svých těl, zdroje energie atd. Jak je poznat z úvodního intra hry, Stroggové zničili na Zemi důležitá města, ale neporazili lidstvo.
Lidstvo se následně vydává na odvetný útok nazvaný Operace Alien Overlord na domovskou planetu Stroggů - Stroggos. Hráč je v roli jednoho z vojáků jménem Bitterman, jež byli po tisících vysláni na Stroggos jako pěší útok. Hráč se postupně dostává přes různé části hlavního města planety a plní různé úkoly, jež jsou mu posílány na jeho počítač. Na konci hry se mu podaří zničit hlavního vůdce Stroggů - Makrona. Tak končí Quake II.
Planeta Stroggů však není dobyta a lidé zjistí, že všechny Stroggy absolutně ovládá někdo jiný, ale to už je úkolem někoho jiného než Bittermana. Přichází na řadu Matthew Kane, za něhož bude hráč hrát v pokračování hry, kterým je Quake IV.

Rok: 1998

Diablo: Hellfire je datadisk ke hře Diablo, který byl vytvořen společností Sierra On-Line (nyní známou jako Sierra Entertainment). Byl vydán v roce 1997 a vývoj byl svěřen týmu Synergistic Software, jedné z divizí Sierry. Hellfire je jediným oficiálním rozšířením Diabla, protože Blizzard Entertainment nikdy vlastní datadisk nevydal. Pouze v roce 1998 znovu vydal původní hru spolu s Hellfire v jednom balení pojmenovaném Diablo + Hellfire.
Příběh Hellfire je situován vedle příběhu původní hry. Jistý kouzelník během obřadu nechtíc vypustí na město Tristram démona jménem Na-Krul, ale než tento zcela unikne, kouzelníkovi se podaří uzavřít vchod. Hráč je později pověřen úkolem vniknout do Na-Krulovy sluje a stít ho.
Datadisk do Diabla přidává několik vylepšení, včetně další postavy mnicha, dva další typy pater, dodatečné questy, několik dalších předmětů, včetně olejů ovlivňujících vlastnosti předmětů
Hellfire se integruje do Diabla a díky svému návrhu lze původní úrovně zcela přeskočit. Pro přístup do nových levelů si hráč musí promluvit s farmářem Lesterem, který je nedaleko stáda krav. Avšak, promluví-li hráč s Lesterem před dosažením určitého bodu v původní hře, bude váhat s odpovědí.
Zbytek datadisku je do původní hry zařazen lépe. Předměty jako oleje, nové zbraně, prsteny, brnění, runy a knihy k novým kouzlům jsou k nalezení na obvyklých místech. Přidané svatyně lze také nalézt na obvyklých místech. Noví unikátní nepřátelé, kteří jsou opět vzhledem pouze jinak obarvené normální potvorky, jsou zařazeni i do levelů původního Diabla. Je nutné poznamenat, že v levelech Hellfire takřka žádní bosové nejsou. Jsou však obsazena novými druhy nepřátel, kteří v původním Diablu nejsou. Obtížnost levelů 1 - 8 Hellfire kopíruje obtížnost levelů 9 - 16 původního Diabla a žádá si tak pokročilou postavu.
Některé schopnosti, které hru zpříjemňují jsou schopnost rychlých přesunů ve městě pomocí nabídky v menu, kouzlo zvýrazňující předměty ležící na zemi (jako by na ně ukazoval kurzor) a kouzlo přenášející hráče k nejbližším schodům v levelu.
Hellfire se instaluje do vlastního adresáře nezávisle na Diablu. Hráči musí mít cédéčko původního Diabla, aby mohli hrát. V souboru README jsou instrukce, jak převést postavy z Diabla do Hellfire.

Rok: 1999
Quake III Arena (známa i jako Trinity [pracovní název], zkráceně Q3A anebo Q3) je počítačová hra, multiplayerová střílečka z pohledu první osoby vydána 2. prosince 1999. Hra byla vytvořená společností Id Software. Quake III Arena je třetí titul v sérii a odlišuje se od předchozích verzí absencí klasického módu single‑player. Sólo hra je zpracovaná jako souboj v aréně proti protivníkům s umělou inteligencí (botům), podobně jako ve hře Unreal Tournament.
Quake III Arena byl přímý konkurent hry Unreal Tournament od Epic Games, která byla vydána o 10 dní později. Obě hry si byly velmi podobné a obě byly multiplayerovým pokračováním single‑playerových her, takže bylo vykonáno množství porovnání obou her. Unreal Tournament byl vyzdvihovaný pro vysokou inteligenci počítačem řízených hráčů (botů), velkou různorodost zbraní a herních módů, zatímco Quake III Arena byla chválen za dynamickou hratelnost a výbornou grafiku.
V prosinci 2000 Id Software vydala datadisk s názvem Quake III: Team Arena. Byl zaměřený na týmovou hru a přinášel nové herní mody, mapy, zbraně a modely hráčů. Tento datadisk byl kritizovaný, protože jeho vydaní bylo příliš dlouho očekávané a jeho nové vlastnosti byly už z velké části implementované modifikacemi fanoušků.
Později společnost vydala dvojCD Quake 3: Arena Gold, které obsahovalo původní hru Quake III Arena a datadisk Quake III: Team Arena.
19. srpna 2005 společnost Id Software uvolnila kompletní zdrojový kód Quake III Arena pod licencí GNU General Public License tak, jako to udělala i u starších her Wolfenstein 3D, Doom, Quake a Quake II. To však neznamená, že kompletně celá hra byla vydaná pod GPL, protože textury a ostatní data zůstaly chráněné copyrightem.
18. října 2005 vyšel další díl série Quake jako pokračovaní příběhu z Quake II pod názvem Quake 4.

Rok: 2000
The Sims je počítačová hra, která vytvořila nový samostatný žánr - simulátor života.
Hráč měl na starost jednu a více osobu (Simíka), kterému ze začátku hry postavil nebo koupil dům a musel se starat o jeho potřeby, které byly vyjádřeny ukazateli nálady, čistoty, společnosti, hladu, únavy, zábavy, prostředí, apod. Pokud Simík měl některý z ukazatelů v kritickém stavu, nejdříve protestoval, pak následoval následek. Např. když měl nulovou hygienu, začal zapáchat, pokud byl velmi unavený, mohl usnout ve stoje nebo omdlít, pokud měl kritické hodnoty na ukazateli potřeby toalety tak se počůral.
Hráč měl k dispozici 3 herní módy:
  • Život ve kterém se o Simíka staral, nechával ho chodit do práce, vařit, číst noviny, prostě žít (i když regulovanými příkazy)
  • Nákup byl určen pro vybavení domácnosti nebo exteriéru předměty (stůl, židle, sporák, sprcha...)
  • Stavbu kdy se čas v Simíkově světě zastavil a hráč mohl stavět/bourat dům, upravovat terén zahrady, stavět bazén apod.
Ve hře bylo kromě předdefinovaných postav možné si vytvořit vlastní postavu nebo celou rodinu. Oproti The Sims 2 v prvním dílu bylo možné sice vychovat v rodině dítě, ale to nikdy nedospělo a dospělí jedinci nestárli, mohli však zemřít následkem dlouhodobého zanedbání.

Rok: 2001
Aliens versus Predator 2, ve zkratce AVP 2, je počítačová hra žánru hororové FPS z roku 2001, která je pokračováním hry Aliens versus Predator z roku 1999. Hra byla vydána ve verzích pro PC a Apple Macintosh. Oba díly jsou založené na souboji Vetřelců, Predátorů a mariňáků USCM.
V roce 2002 byl vydán ještě datadisk pod názvem Aliens verus Predator: Primal Hunt, který přidával kampaň za Predaliena a nové kampaně za lidskou rasu a Predátory. Na rozdíl od prvního dílu, kde všechny 3 charaktery procházeli svůj vlastní příběh nezávisle na sobě se ve hře Aliens versus Predator 2 dějové linie proplétají a navzájem se také ovlivňují. Postavy se navzájem ve hře potkávají.

Rok: 2002
Battlefield 1942 (v překladu "bitevní pole") je první ze série počítačových her žánru first-person shooter. Začátek série je datován na rok 2002, kdy vyšel právě tento díl. Vývojářem je společnost Digital Illusions, vydavatelem pak EA Games.
Ve hře se bojuje v Tichomoří, Severní Africe, Východní Evropě a Západní Evropě. Bojují zde proti sobě Spojenci a Mocnosti Osy.
Ve hře Battefield 1942 si hráč volí za jaký typ vojáka bude hrát nebo-li jaké bude jeho povolání Rozpis jednotlivých povolání:
Scout(průzkumník)-Dvě hlavní schopnosti-ostřelování nepřátelských jednotek a zaměřování dělostřelectva vybavení:ostřelovací puška,granáty a dalekohled
Assault(útočník)-vedoucí činitel při uskutečnování bojového plánu vybavení-těžký kulomet,pistole a granáty
Anti-tank(protitanková obrana) -Hrozba všech tanků a obrněných vozidel,pěšák,který nese na rameni raketomet vybavení-bazuka,pistole a granáty
Medic(zdravotník)-hlavním úkolem zdravotníka je uzdravovat členy týmu.Má taky samopal s velkou rychlostí střelby,ale menší přesností a průrazností.Je také skvělou pěchotní složkou. vybavení:lékárnička,samopal Samopal Thompson,pistole a granáty
Engineer(Technik)-Má několik úkolů 1)pokládání a deaktivaci min 2)opravovat rozbitá vozidla nebo zbraně 3)má útočný i obranný účel vybavení-puška,která nemá přílišnou rychlost střelby zato však dobrý dostřel,přesnost a palebnou sílu,demoliční výbava,miny a vybavení k opravám

Rok: 2003
Worms je série tahových počítačových her od společnosti Team17. Ve hře hrají hlavní roli kreslení červící, kteří, různě ozbrojeni, mohou ničit krajinu a navzájem na sebe útočit. Hry jsou velmi oblíbené, zvláště díky podpoře WormNetu (hraní po síti) a téměř nekonečnému počtu variací.
Firma Team17, která drží k titulům Worms licenci, vyrobila nový 2D titul pro tzv. handheld platformy (PSP a Nintendo DS) pod jménem Worms: Open Warfare, a to přesto, že se tato firma přeorientovala na 3D variace červíků. Dodatečně byla vydána hra Worms pro platformu Xbox, která je stáhnutelná z Xbox Live Arcade (XBLA). Jedna z předchozích červích her - Worms World Party - byla vyrobena i pro mnohé další platformy, např. Game Boy Advance, Pocket PC a N-Gage
Vedlejší tituly
Bylo vydáno také několik vedlejších titulů se jménem Worms, které mají s původní hrou společné většinou jen jméno a pár hlavních znaků (červíci, bazuka atd.). Mezi ně můžeme jmenovat např. Worms Pinball (1999) a Worms Blast (2002), dále byly fanoušky Worms vyrobeny další vedlejší hry, např. Worms Breakout a Worms Breakout 2. Poslední dva tituly byly uveřejněny na oficiálních stránkách Worms Armageddon. Rovněž existuje svobodný klon Worms - Wormux, ve kterém se ale nehraje s červy, ale různými zvířátky, přičemž herní systém je stejný. Hra Worms má i více dílů.

Rok: 2004
Need for Speed (NFS) je série arkádových závodních her vydaných firmou Electronic Arts pro PC a mnoho typů konzolí. V sérii Need for Speed už vyšlo mnoho dílů a jedná se o jednu z nejslavnějších sérií závodních her. Mnohými oslavovaný a mnohými zatracovaný první tuningový díl dostal po velkém úspěchu nástupce, který vyšel o rok později (2004). Princip hry se nezměnil, šlo pouze o vylepšení grafiky, rozšíření počtu vozů a tuningových doplňků a byl umožněn volný pohyb po městě, kde hráč vyhledával závody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pan Chemicky pan Chemicky | Web | 8. listopadu 2012 v 10:39 | Reagovat

páne jo. připoměl jsi mi hry, na který jsem uplně zapoměl :D

2 ATeaphekDeag ATeaphekDeag | E-mail | Web | 8. října 2018 v 19:13 | Reagovat

Torsion bras de quelqu'un  est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la  vacances  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-cialis-journalier/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Díky, že jste se mnou!


Veškeré obrázky, nebo videa jsou vlastnictvím svých původních majitelů, nikoliv autora blogu. Autor blogu nezneužívá cizí zdroje (obrázky, gify, videa, texty) za účelem finančního vytěžení. Blog byl založen na základě neziskového psaní o hrách. Autorem všech článků, je autorka blogu. Články, které nejsou dílem tohoto autora, uvádí se zdroj, či jiný původní autor. Je zakázáno kopírovat cokoliv z těchto stránek bez svolení autora. Učiníte-li tak, porušujete tak autorská práva.

Copyright ©2012 - ©2018
Kontakt: hrej-hry@email.cz

Aktualizace proběhla dne: 10. 08. 2018
Blog založen dne: 31. 10. 2012